faq

[vc_row css=“.vc_custom_1484841611536{padding-bottom: 20px !important;}“][vc_column][vc_column_text]Potřebují mobilní domy Livee stavební povolení?
Od 1. 1. 2007 platí nový stavební zákon, resp. zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, podle kterého se řídí povolovací proces. Menší modul Livee UNO má zastavěnou plochu do 50 m2, a tudíž se řadí mezi drobné stavby, které nepotřebují stavební ohlášení. I v tomto případě však jako stavebník musíte požádat o územní rozhodnutí nebo územní souhlas. Větší moduly Livee DUO nevyžadují ve většině případů stavební povolení, ale jako všechny stavby do 150 m2 jsou v režimu ohlášení stavby.

Lze získat na moduly dotace z programu Nová zelená úsporám?
Ano, pro větší moduly Livee DUO lze získat dotaci v hladině B.1 ve výši 335 tis. Kč. Důležité je, aby pozemek umožňoval orientaci hlavní fasády do 25°od jihu a nebyl stíněn svahem, stromy, nebo okolními stavbami. Zde můžeme při posouzení vhodnosti pozemku pomoct. Posudek máme k modulům připraven, je potřeba jej jenom podat. Menší moduly Livee UNO nesplňují základní podmínku velikosti stavby a nelze na ně uplatnit dotace.

Splňují moduly Livee pasivní standard dle Passivhaus Institutu? Jakou energetickou třídu domy splňují?
Všechny konstrukce splňují náročné tepelně izolační parametry pasivního domu definované Passivhaus Institutem (PHI) v Darmstadtu a také parametry pasivního domu a téměř nulové budovy stanovené v ČSN 73 0540-2. Vzhledem k nevýhodnému tvarovému faktoru, která je výraznější u menších domů, však moduly Livee Duo těsně pasivní standard dle PHI nesplňují. Podle české legislativy jsou moduly Livee Duo v kategorii energetické náročnosti v kategorii A. Pro moduly Livee Uno není požadován průkaz energetické náročnosti, i když jsou také velice úsporné.

Jaká je záruka u Livee mobilních domů?
Jsme si vědomi nadstandardní kvality našich domů a proto poskytujeme záruku 30 let na konstrukci a 5 let na veškeré povrchové úpravy. Všechny materiály jsou certifikovány a splňují nejvyšší standardy na kvalitu. Navíc po 6 měsících bydlení provedeme inspekci, abychom měli jistotu, že vše funguje naprosto bez problémů.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]