Konstrukce

Konstrukce

Jsme zkušenými dodavateli konstrukcí masivních dřevostaveb. Konstrukce CLT stavíme ve spolupráci se společností CLT Czechia s.r.o. z materiálu Stora Enso. Podívejte se na video o CLT s ukázkami našich staveb odkaz.


Prohlédněte si naše realizace s použitím CLT konstrukcí.


CO JE TO CLT?
CLT (cross laminated timber) je výrobek (panel) z masivního dřeva zhotovený příčným slepením nejméně tří vrstev jednovrstvých lamelových desek. CLT panely se vyrábějí v rozměrech do 2,95 m šířky a 16 m délky, v síle od 60 mm do 400 mm. Standardně vyráběné šířky CLT jsou 2,25 – 2,45 – 2,75
– 2,95 m. Na přání lze vyrobit panel až do šířky 3,95 m. Použitá lepidla jsou bez obsahu formaldehydu a šetrná k životnímu prostředí.

Panely CLT poskytují prakticky neomezené možnosti, co se týká stylu a architektury. Jsou vhodné jak pro vnější i vnitřní stěny, tak i pro stropy a střechy bez nutnosti použití dodatečných podpůrných či alternativních konstrukcí. Podle projektu přesně opracované panely se dopravují přímo na staveniště, kde z nich odborná firma postaví během několika dnů hrubou stavbu domu. Montáž průměrného rodinného domu trvá pouhé dva až tři dny.

Panely CLT jsou maximálně flexibilní a perfektně kombinovatelné s jinými stavebními materiály. Díky přenosu zatížení do dvou směrů nekladou ze statického hlediska žádné meze architektuře domu a budov. Používají se proto stále častěji při výstavbě rodinných domů, ale i více podlažních městských, průmyslových a komerčních objektů.